e-mail: sekretariat@piszczac.pl

Strona główna

Wydrukuj stronę Poleć znajomemu
x

Zapraszam do obejrzenia strony IV Bieg po Zdrowie za nami, artykuł 652 - Aktualności - Gmina Piszczac.

Pobierz PDF

Aktualności

2018-09-26

IV Bieg po Zdrowie za nami

W niedzielę 23 września 2018 r. odbył się w Piszczacu IV Bieg po Zdrowie, jako kontynuacja projektu Powiatowy program profilaktyki i promocji zdrowia w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia wśród mieszkańców powiatu bialskiego „Razem dla serca” ". W zawodach biegowych dla dzieci i dorosłych oraz marszu Nordic Walking udział wzięło ponad 200 osób. Nie zabrakło także kibiców.

Na początek zawodnicy odebrali numery startowe w biurze zawodów. Następnie odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi w biegu na 100 metrów. Tutaj każdy był zwycięzcą otrzymując pamiątkowy medal. W dalszej kolejności do rywalizacji stanęli biegacze z klas I-III na dystansie 400 metrów. Wśród chłopców wygrał Maciej Hanisch z Białej Podlaskiej przed Jakubem Żukowskim z Piszczaca i Igorem hanischem.  Wśród dziewcząt na tym dystansie najszybsza była Karolina Czech z Kościeniewicz przed Blanką Najdyhor z Janówki i Magdaleną Puszek z Białej Podlaskiej. Zacięta rywalizacja toczyła się także w kolejnej grupie wiekowej klas IV-VII szkół podstawowych. Tutaj podium zdominowali mieszkańcy gminy Piszczac.  Najszybciej dystans 600 metrów przebiegł Jan Jarmoszewicz z Połosek przed Szymonem Arseniukiem i Mateuszem Arseniukiem z Ortela Królewskiego Drugiego. Wśród dziewcząt najszybsze były zawodniczki z Piszczaca Lena Najdyhor z Janówki przed Małgorzatą Biernacką i Łucją Czyżak z Piszczaca. Wśród gimnazjalistów wygrała Bernardetta Prokopiuk przed Patrykiem Krzyżanowskim Karolem Szutko i Markiem Stubińskim z Piszczaca. Wszyscy, którzy ukończyli bieg otrzymali piękne drewniane medale a zawodnicy na podium trofea.

W dalszej części Katarzyna Jendruchniewicz z Fundacji w tę pędy z Międzyrzeca Podlaskiego poprowadziła warsztaty Nordic Walking. Wskazała na znaczenie rozgrzewki jako elementu niezbędnego w treningu. Zaprezentowała prawidłowe elementy techniki chodzenia z kijkami.

Punktem kulminacyjnym był bieg na 5 km ulicami Piszczaca do Zalutynia i z powrotem. Trasa była typowo asfaltowa, z niewielką ilością kostki brukowej i żużlu oraz trawy. Całość biegu zabezpieczali strażacy z OSP Piszczac z Jackiem Szczepaniakiem na czele przy pomocy radiowozów policji, ambulansu i bialskich rowerzystów. Od początku w czołówce plasowało się 2 zawodników. Po 4 km zdecydowanie ruszył do przodu  zwycięzca trzech poprzednich edycji  Marek Jaroszuk z Łomaz. Wygrał on zdecydowanie z czasem 17 minut 40 sekund przed Jackiem Chruścielem z Miedzyrzeca Podlaskiego  który osiągnął czas 17:46. Na trzecim miejscu uplasował się  Leszek Stubiński (Akademia Sportu Pożarniczego w Piszczacu)  czas 18:34. Czwarty był Cezary Sadowski z Chotyłowa 18:59 a piąty był Tomasz Krywczuk ze Studzianki 19:33. Wśród Pań najszybsza była Anna Chustecka z Wisznic (21:38) i Aleksandra Mikucką z Janowa Podlaskiego. Trzecie miejsce zajęła Anna Jaśkiewicz z Białej Podlaskiej, czwarte Weronika Wójcik z Zahorowa a piąte Faustyna Kowalska z Białej Podlaskiej. Najszybszym mieszkańcem gminy Piszczac okazał się Leszek Stubiński przed Cezarym Sadowskim z Chotyłowa i Adrianem Matysiakiem z Połosek Nowych. Najszybszą mieszkanką gminy Piszczac została Weronika Wójcik z Zahorowa przed Kasią Czech z Kościeniewicz.

Marsz Nordic Walking wygrał Dariusz Mackiewicz z Kodnia przed Grzegorzem Rychlikiem z Halas i Sylwestrem Męczyńskim (Fundacja „W te pędy”).  Natomiast marsz Nordic Walking wśród kobiet wygrała Katarzyna Jednruchniewicz przed Agnieszką Bednarz z Białej Podlaskiej i Bożeną Zbieć z Siedlec.W klasyfikacji mieszkanek gminy wygrała Ewa Sygieniewicz. Zwycięzcy i najlepsi w kategoriach wiekowych otrzymali medale, trofea w postaci pucharów i  statuetek.  Rywalizację w kategorii służb mundurowych w biegu wygrał Leszek Stubiński przed Cezarym SadowskimMarcinem Supłem a wśród kobiet Aleksandra Mikucka. Najlepszym pracownikiem samorządowym bieguna 5 km okazał się Grzegorz Chutecki z Wisznic przed Mateuszem Ziomkiem. W rywalizacji Nordic Walking w kategorii pracownicy samorządowi wygrała Angelika Zbieć.

Wyniki bieg na 5 km

Wyniki Nordic Walking na 5 km

Po zawodach biegowych odbył się Powiatowy Turniej Samorządowy. W rywalizacji czteroosobowych drużyn uczestnicy rzucali oponą oraz piłkami do kosza. Ponadto mieli za zadanie nawlec nitkę na igłę po wcześniejszym slalomie. Ścigali się w biegu w workach oraz przekładali kubeczki. Rywalizację wygrała drużyna gminy Biała Podlaska. Gmina Piszczac zajęła czwarte miejsce.

Działanie zostało dofinansowane z budżetu Powiatu Bialskiego w ramach dotacji dla Gminy Piszczac. Pomiaru elektronicznego czasu dokonała firma Time2go Sławomira Bańbury z Rakowisk. Organizatorami byli Wójt Gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, Urząd Gminy w Piszczacu, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu. Wsparcia udzieliły  OSP Piszczac i ZPO w Piszczacu za które organizatorzy serdecznie dziękują.