niedziela, 19 maja 2024, imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
Komunikacja Gmina Karczew     |     Wiadomości z Polski i Świata     |     MGOK     |     Pogoda     |     Mini Bus     |     Wilga-Bus     |     Rozkład PKP     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |
Wydarzenia sportowe

2015-12-07
Mieszkaniec Karczewa - Szymon Olpiński wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Tokio

W dniach 20-23 listopada 2015 r. odbyły się 11 Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin Open Mężczyzn w Tokio, organizowane przez International Karate Organization Kyokushinkaikan. Jest to Olimpiada Karate oraz największy i najbardziej prestiżowy turniej karate kontaktowego na świecie, w którym bierze udziału najwięcej zawodników na najwyższym poziomie wyszkolenia.

W ramach tej imprezy 23 listopada odbyły się również: Mistrzostwa Świata Młodzieży, Mistrzostwa Świata Seniorów (pow. 35 lat) oraz Mistrzostwa Świata Kata Team.

W Mistrzostwach Świata Młodzieży Polskę reprezentowała 26 osobowa drużyna. Wśród nich jedyny medal dla Polski wywalczył mieszkaniec Karczewa, Szymon Olpiński, zawodnik KSW Bushi, kat. junior 15 lat, pow. 65 kg, który jako jedyny wygrał dwie walki i wszedł do strefy medalowej.

Szymon po dwóch zwycięskich pojedynkach z Japończykiem i Rosjaninem nieznacznie, po dogrywce przegrał walkę z reprezentantem gospodarzy. Walkę o wejście do finału przegrał z cięższym o 10 kg Japończykiem, który wygrał całą kategorię. Medal Szymona Olpińskiego to drugi w historii medal polskiego juniora zdobyty w konkurencji kumite na tej imprezie.

Mimo tak młodego wieku Szymon ma za sobą wiele sukcesów. Warto przypomnieć, że Szymon jest aktualnym mistrzem Europy w swojej kategorii, zdobywca pierwszego miejsca na Pucharze Europy oraz złotym medalistom turniejów w Kijowie i Grodnie, gdzie miał okazję zmierzyć się z należącymi do światowej czołówki karateka z klubów z Rosji.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi znakomitego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej!

UM Karczew

Urząd Miejski w Karczewie, ul. Warszawska 28, 05-480 Karczew, pow. otwocki, woj. mazowieckie
tel.: 227806516, fax: 227806536, email: um@karczew.pl
NIP: 532-10-04-760, Regon: 000529835