Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
niedziela, 5 maja 2024, imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara
Komunikacja Gmina Karczew     |     Wiadomości z Polski i Świata     |     MGOK     |     Pogoda     |     Mini Bus     |     Wilga-Bus     |     Rozkład PKP     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.

Pytania i odpowiedzi

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2016-01-26 12:41:16, przez Jan Łuczak
witam mam pytanie czy istnieje przepis jesli chodzi o liczbe uczniów potrzebna aby otworzyć klase w szkole? Mam na mysli szkole podstawowa w Otwocku Wielkim wg mnie z  góry jest narzucone zeby tej klasy nie otwierac, (oszczędności) wg Pani Dyrektor musi sie uzbierac 10 uczniów , szkoda ze nikt nei patrzy na dobro dzieci którzy sa w klasie łączonej wiekowo. Sam jestem nauczycielem w innej gminie i nie znam takiego przepisu , że musi sie uzbierac 10 dzieci.
 
Szanowny Panie
Życie społeczne gminy nie ogranicza się tylko do regulacji prawnych. Ważny jest także rozsądek i logika w działaniu. W przypadku, gdyby w przedmiotowej klasie miało chodzić 2-3 uczniów (a na to się zanosi w tej i pozostałych szkołach na terenach wiejskich), na pewno poszukamy rozwiązań racjonalnych merytorycznie i ekonomicznie – prawdopodobnie dokonamy połączenia klas.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-21 15:44:30, przez Adam
Panie Burmistrzu,


Chciałbym pochwalić wykonanie ulic Gołebiej i Wierzbowej i mam pytanie kiedy planowana jest budowa ulicy Mochnackiego, Prądzynskiego (fragment) i Ordona (fragment).
Z tego co pamiętam obiecane były juz około 2 lata temu.
 
Szanowny Panie
Proponowane przez Pana do realizacji ulice są w kręgu naszych planowanych działań, przynajmniej w częściowym zakresie. Jednakże wszystko jest uzależnione od sprzedaży nieruchomości. Więcej informacji, co do perspektyw budowy, będę mógł podać na przełomie marca i kwietnia br. Proszę o zrozumienie i jeszcze trochę cierpliwości.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-20 19:52:33, przez Zbigniew Majchrzak
Panie Burmistrzu. Piszę w sprawie obowiązku odśnieżania chodników - proszę odpowiedzieć jaki organ jest zobowiązany do kontroli wykonania tego obowiązku przez właścicieli posesji np w ciągu ulic Warszawskiej i Zaboklickiego. Nie wszyscy obwatele i firmy z tego się wywiązują mimo pomocy ze strony miasta - częste czyszczenie chodników przez slużby miejskie. Jednak ten samochodzik nie jest w stanie oczyścić chodnika przy banku BGZ na początku ul Zaboklickiego ze względu przewężenie z powodu szerokich schodów do tego banku. To że tamte schody nie są odśnieżone świadczy o niechlujstwie tamtejszych pracowników i jest to problem ich kientów, ale dlaczego nie jest w ogóle odśnieżany chodnik pzy tym banku i jest problem tamtędy się przemieszczać . Jest to karygodne.
Czy może Pan , przy pomocy odpowiednich służb, wyegzekwować od tej firmy wywiązanie się z obowiązku oczyszczenie chodnika z zalegającego śniegu. Pozdrawiam, Z.Majchrzak
 
Szanowny Panie
Chodnik w rejonie wskazanym przez Pana powinny odśnieżać i sprzątać w okresie poza zimą instytucje oraz sklepy w tym rejonie miasta. Wystąpię niezwłocznie ze stosownym pismem do ww. przypominającym o obowiązkach w tym zakresie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-20 15:27:41, przez Ryszard
Witam
Ostatnio przeczytałem w Linii Otwockiej że gmina stara się o dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych na terenie Karczewa.
Dlaczego podczas budowy/remontów dróg gminnych(np.Leśna ,Otwocka,Piłsudskiego) ścieżki rowerowe nie są od razu założone w projekcie i wykonane?Na Gołębiej ,oraz Krakowskiej też chyba nie zostały wykonane?
Czy nie można uwzględniać tego w fazie projektowania ?
Czy jak będzie remontowane oś.Częstochowska to zostaną wykonane tam ścieżki rowerowe?
Czy gmina ma jakąś strategie w tej kwestii?
Pozdrawiam.
 
Szanowny Panie
Przed postawieniem takiej tezy, proszę najpierw przeanalizować, czy są możliwości zlokalizowania ścieżek w przedmiotowych ulicach. Nie mówimy o fragmentach ścieżek rowerowych, tylko o ciągu ścieżek stanowiących przejezdną całość. Zabudowa w znaczącej części Karczewa oraz grunty stanowiące często własność prywatną (a stany prawne nie są uregulowane – brak postępowań spadkowych) znacząco utrudniają możliwość budowy ścieżek rowerowych. Dlatego koncentrujemy się na ciągach ulic na obrzeżach miasta, gdzie gmina dysponuje terenem.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-19 10:00:28, przez Wojciech
Co rok płacę 16 PLN za zajęcie pasa drogowego. Trzeba o tym pamiętać ponieważ urząd nie wysyła informacji. A jak człowiek zapomni dokonać przelewu to uruchamiana jest procedura egzekucyjna Krótko mówiąc Jest to uciążliwe i absurdalne- korzyści nie rekompensują uciążliwości. Czy nie można coś z tym zrobić; zaproponować jednorazowa opłatę lub po prostu zlikwidować.
 
Szanowny Panie

Opłaty z tytułu utrzymywania w pasie drogowym urządzenia nie służącego obsłudze ruchu drogowego wymagane są na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2015r. poz. 460). Art. 40 ust. 13a tej ustawy nie przewiduje jednorazowej opłaty za kilka lat. Opłata powinna być dokonana w terminie do dnia 15 stycznia każdego roku, z góry za dany rok.
Opłata ta nie może być zlikwidowana tak długo, jak długo urządzenie znajduje się w pasie drogowym. Na stronie Urzędu Miejskiego w Karczewie (aktualności) w dniu 20.12.2015 r. została umieszczona informacja przypominająca o terminie płatności opłaty za zajęcie pasa drogowego za rok 2016. Informacja wywieszona została także na tablicy ogłoszeń w tut. Urzędzie. Wysyłanie indywidualnych przypomnień to po stronie Gminy nieuzasadniony i znaczący wydatek, dlatego też żadna ze znanych nam Gmin nie wysyła takich przypomnień. Na szczęście odsetki ustawowe w przypadku spóźnienia są niewielkie i istnieje prawdopodobieństwo spostrzeżenia się płatnika, zanim Gmina wyśle upomnienie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-18 15:59:24, przez mieszkanka os.Warszawska
Panie Burmistrzu,
niedawno ukazała się w sieci publikacja wg której Otwock znalazł się na 15 miejscu w Polsce, na liście miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu. Biorąc pod uwagę wieloletnią historię miasta jako miejscowości uzdrowiskowej, artykuł ten mnie naprawdę zszokował. Nasze miasto, jako bezpośrednio sąsiadujące zapewne zajmuje miejsce 16te (szczęśliwie niepublikowane). Stąd moje pytanie - czy miasto ma jakiekolwiek pomysły na zapobieganie zanieczyszczaniu powietrza przez mieszkańców? Mieszkam na osiedlu Warszawska i na codzień ˝podziwiam˝ czarny dym wydobywający się z wielu kominów na tym osiedlu. Naprawdę nie ma sposobu na ograniczenie spalania śmieci, plastiku, gumy w prywatnych piecach? Przeciez to jest trucizna.
 
Szanowna Pani
Odnośnie spalania odpadów i słabej jakości węgla w piecach domowych i zatruwania środowiska ich dymem – sprawa jest trudniejsza, niż byśmy oczekiwali. Dokonanie rewizji w budynku mieszkalnym w przypadku zauważenia przez sąsiadów “nieprawidłowości” i powiadomienia o nich gminy, jest niezwykle skomplikowane pod względem prawnym i praktycznie uniemożliwia złapanie sprawcy na gorącym uczynku. Obowiązek sprawdzenia zawartości dymu specjalistycznymi miernikami wynika wprost z przepisów ustawowych. Mierniki takie posiadają tylko niektóre instytuty badawcze. Ze względu na znaczną uciążliwość tego zjawiska zwłaszcza w dużych aglomeracjach, jak np. Kraków wprowadzono zmiany do ustawy prawo ochrony środowiska, która wcześniej nie przewidywała możliwości żadnych posunięć w takich sprawach ze strony samorządów. Niestety zmiana w przepisach ustawowych pozwalająca ustalić jakość i rodzaj opału, który można stosować na jakimś obszarze, nie umożliwia gminom uchwalenia przepisów prawa miejscowego regulujących jakość i rodzaj opału używanego przez mieszkańców. Uprawnienie to przypisano Wojewódzkim Sejmikom Samorządowym. Tak więc, aby coś rzeczywiście zmienić, będziemy musieli wspólnie z innymi gminami wystąpić do Sejmiku Woj. Mazowieckiego lub czekać cierpliwie na inicjatywę rajców wojewódzkich z Mazowsza.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-18 11:43:36, przez Dominik Ruszkiewicz
Dzien dobry

Panie Burmistrzu jestem ojcem 3 latka którego chciałbym od września zapisać do przedszkola, jednak dowiedziałem sie że nie wiadomo czy wogóle beda tworzone grupy dla 3-latków z powodu cofniecia przez rząd ustawy o 6-latkach. Czy może sie Pan przyjrzec tej sprawie i powiedzieć jak ta sprawa będzie rozwiązana.
 
Szanowny Panie
Sytuacja jest bardzo trudna. Obecnie robimy sondaż ile dzieci 6-letnich pójdzie do szkół, a ile pozostanie w przedszkolu. Na chwilę obecną, znacząca większość (ok. 95%) dzieci pozostanie w przedszkolach. Jeżeli nic się nie zmieni (będę apelował do Rodziców o zmianę decyzji), to faktycznie nie będzie miejsc (lub bardzo mało) dla 3-latków. Niestety takie są realia i konsekwencje decyzji podjętych na szczeblu centralnym. Chyba znowu ktoś nie wszystko przemyślał do końca i zostawił problem samorządom.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-13 19:36:36, przez Mieszkanka Ciemnej części Calowania
Witam.Pytałam już nie raz więc zapytam ponownie.Na kiedy przewidziane jest zalozenie latarni w Calowaniu na drodze prowadzacej od Lukowca do rozjazdu ulic na centralna czesc wsi oraz w strone Sobiekurska.Moje dzieci i nie tylko chodza na autobus szkolny o godzinie 6.50 kiedy jeszcze jest ciemno.Samochody jezdza jak szalone i nie patrza czy poboczem ida dzieci.Psy tez biegaja na wolność.W połowie września jeden z psów ugryzl moja mamę, rana goi się do dziś.A gdyby tak złapał dziecko?Co roku Pan sołtys mówi że nie ma funduszy na oświetlenie po czym latarnię stają w innej części wsi na bocznych drogach które prowadzą do pojedynczych zabudowań a przy głównej ulicy ciemnica.Liczę na satysfakcjonujące rozwiązanie tej sytuacji bo w Pana rękach leży bezpieczeństwo naszych dzieci i nie tylko.Pozdrawiam
 
Szanowna Pani W Wydziale Inwestycji tut. Urzędu u p. Sylwii Sabały (tel. wew. 107) jest sporządzony wykaz wszystkich zgłoszonych do realizacji miejsc do oświetlenia, w tym także z Całowania. Proszę się upewnić, czy rejon, o którym Pani pisze jest w ww. spisie. W 2016 r. zamierzamy opracować dokumentacje techniczne na wszystkie zgłoszone zakresy prac. Prawdopodobnie część z nich planujemy zrealizować w br. (w miarę posiadanych środków finansowych przeznaczonych na ten cel), a kolejne w 2017 r. Więcej szczegółów nie jestem w w stanie dzisiaj podać. Być może pod koniec marca br. będę miał więcej informacji.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-13 00:31:46, przez Kamil
Szanowny Panie Burmistrzu,

Czy w najbliższej bądź niedalekiej przyszłości są planowane jakiekolwiek pracę związane z wodociągiem, kanalizacją, czy gazem na ulicy Spokojnej?

Pozdtawiam
 
Szanowny Panie
W br. planujemy zaprojektować brakujące sieci wod.-kan. w ulicach w mieście. Być może będziemy składać wniosek całościowy o dofinansowanie z programów unijnych lub Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Po uzyskaniu wsparcia finansowego podejmiemy działania związane z budową sieci. Nie mogę dziś określić terminu realizacji.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-11 08:14:21, przez Mieszkanka
Szanowny Panie Burmistrzu, chciałam zadać pytanie, na które wiele osób chciałoby znać odpowiedź. Mianowicie, w ˝Głosie Karczewa˝ została umieszczona informacja, że budżet gminy w 2016 roku wyniesie ok. 50 ml zł. Jako że nasza gmina jest Gminą wiejsko - miejska i składa się z 15 sołectw, proszę napisać jaka część budżetu została przeznaczona na sołectwa? Ponadto, informacje zawarte w karczewskiej gazecie opisują jedynie przedsięwzięcia dla miasta Karczewa, i tu drugie moje pytanie, proszę napisać jakie działania są planowane w poszczególnych sołectwach i na jaką kwotę pieniężną? Proszę o wyczerpującą odpowiedź.
Dziękuję.
Z poważaniem
Mieszkanka
 
Szanowna Pani
Kwota ok. 50 mln zł budżetu po stronie wydatków obejmuje głównie realizację szeregu działań bieżących na terenie miasta i sołectw (m. in. funkcjonowanie szkół i przedszkoli, koszty oświetlenia ulicznego i gospodarki komunalnej, pomocy społecznej i wielu innych) oraz zadania remontowe i inwestycyjne. Budżet naszej gminy jest opublikowany na stronie UM Karczew BIP w pozycji “Gospodarka finansowa Gminy - Budżet Gminy” . Proszę zapoznać się z ww. dokumentem, a uzyska Pani wymagane dane, m. in. zadania jakie są zaplanowane w ramach funduszu sołeckiego dla poszczególnych sołectw. Proponuję także zapoznać się z kosztami funkcjonowania szkół i przedszkoli na terenach wiejskich oraz uwzględnić proporcję w ponoszonych kosztach m. in. na oświetlenie uliczne i inne zadania. Do właściwej i rzetelnej analizy tematu proponuję zapoznać się także z budżetem naszej gminy po stronie dochodowej (podatek rolny, leśny i inne). Mogę Panią zapewnić, że % wydatków z budżetu naszej gminy, przeznaczonych na tereny wiejskie, przewyższa znacznie poziom dochodów z terenów wiejskich. Proporcja ta jest stała od wielu lat i zapewne taka zostanie w przyszłych okresach.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-10 15:16:43, przez Borkowski
Karczew robi się miastem wyłącznie dla osób starszych, nie ma tu prawie żadnych rozrywek dla młodych, młodzi uciekają do Warszawy która stwarza fantastyczne możliwości do spędzania wolnego czasu. W Karczewie brak nawet porządnej kawiarni. Co Gmina robi aby przyciągnąć i zachęcić przedsiębiorców do otwierania punktów handlowych, rozrywkowych, gastronomicznych tak żeby chciało się tu spędzić życie itp.
 
Szanowny Panie
Trudno naszemu miastu (i nie tylko) konkurować pod względem atrakcji z Warszawą. Jesteśmy otwarci na wszelkie działania w przedmiotowej sprawie. Możliwości nasze jako samorządu gminnego są ograniczone i muszą być zgodne z obowiązującym prawem. Zależy to głównie od inicjatywy przedsiębiorczych osób, potencjału rynku i mieszkańców. Decyduje rachunek ekonomiczny przedsięwzięcia.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-09 11:51:59, przez Teresa i Adam Osuch
Szanowny Panie Burmistrzu,
jesteśmy bardzo Panu wdzięczni za zbudowanie ulicy Gołębiej, Wierzbowej i Krakowskiej. Podjęcie decyzji o budowie, obarczonej ryzykiem zwrotu kwoty dofinansowania, wymagało dużej odwagi. Proszę więc przyjąć nasze wyrazy uznania i podziękowania za ten ˝podarunek świąteczny pod choinkę˝.


Dla pełnego zadowolenia, zwłaszcza mieszkańców ulicy Gołębiej, należałoby jedynie usunąć pozostawiony przez budujących ulicę i niestety przewrócony przez wandali ˝obiekt zaplecza socjalno-bytowego˝, co w przypadku ocieplenia grozi ˝mała katastrofą ekologiczną˝
 
Szanowni Państwo
Dziękuję za miłe słowa. Najważniejsze, aby ulice służyły mieszkańcom. Jeżeli chodzi o groźbę “małej katastrofy ekologicznej,” to sprawę zgłosiliśmy do Wykonawcy prac celem usunięcia.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-08 21:37:31, przez mieszkanka
panie burmistrzu dlaczego radni niezgadzaja sie na likwidacje glosu karczewa komu na tym zalezy i kto to czyta .
 
Szanowna Pani
Żaden radny Rady Miejskiej w Karczewie nie występował o likwidację Głosu Karczewa. Zgadzam się w tym aspekcie ze stanowiskiem Radnych. Głos Karczewa w nowej formule jest chętniej czytany przez Mieszkańców naszej gminy. Ma Pani prawo do swojego zdania i nie musi Pani czytać.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-08 20:38:59, przez mieszkanka
5 stycznia 2016 zgłosiliśmy tel awarię oświetlenia w całowaniu nr115-120 ponownie wykonaliśmy tel z informacją o awarii 8 stycznia 2016 kiedy zostanie naprawiona nieświecąca latarnia
 
Szanowna Pani
Naprawa nastąpi w dniu dzisiejszym. Przepraszam za opóźnienie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-06 10:47:39, przez Mieszkaniec ul. Częstochowskiej
Panie Burmistrzu! Z radością i nadzieją na lepsze chodniki mieszkańcy ul. Częstochowskiej przyjęli budowę kanalizacji. W ostatniej Linii Otwockiej ( z dnia 04.01.2016 r. ) w artykule ˝Milion dla Częstochowskiej˝ jest informacja; ˝...i milion złotych na remont chodników na osiedlu Częstochowska...˝. A co z samą ulicą, wizytówką miasta? Czy radość nasza ( mieszkańców) była przedwczesna? Te obiecanki-cacanki trwają ponad 30 lat. Wyjątkowa jest nasza cierpliwość! Prawda? Proszę rozwiać moje wątpliwości: ulica czy osiedle, czy jedno i drugie?
 
Szanowny Panie
Proszę pamiętać, że ulice na os. Częstochowska, to są ulice gminne i remont ich obciąża tylko i wyłącznie budżet Gminy Karczew. Ulica Częstochowska, to droga powiatowa i Powiat Otwocki jest zobowiązany do wszelkich remontów w ww. ulicy. Gmina Karczew może współfinansować budowę chodników. W pierwszej kolejności będziemy remontować drogi gminne, a jak będziemy mieć wolne środki finansowe, to podejmiemy tematy dot. współfinansowania remontu dróg powiato wych. Proponuję więc swoje opinie odnośnie “obiecanek “ raczej skierować do zarządcy drogi.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-04 11:39:26, przez wyborca
Szanowny Panie Burmistrzu,
Jestem mieszkańcem ˝obszaru wiejskiego˝. Całą moja rodzina segreguje odpady najlepiej jak potrafimy (mimo wielu nieścisłości między instrukcjami na workach starszych, nowszych i informacjami z Pana strony internetowej). Cieszy mnie to że ktoś w końcu będzie sprawdzał jak to robimy, bo być może popełniamy błędy i jesteśmy bardzo chętni aby segregować odpady jeszcze lepiej, bo przecież chodzi o nasze wspólne środowisko, a nie tylko o pieniądze dla gminy...
Chciałbym jednak aby na temat ochrony środowiska patrzeć nieco szerzej. Może przy okazji kontrolowania jakości odpadów w workach ktoś sprawdziłby jakość opału, który trafia do kotłów c.o. a następnie do naszych (także Pańskich) płuc. Proszę mi wierzyć, że nie potrzeba specjalistycznych urządzeń aby zobaczyć barwę i poczuć ˝woń˝ z kominów, aby stwierdzić że ktoś truje całą naszą okolicę.
Z poważaniem,
Pański wyborca
 
Szanowny Panie
Odnośnie jakości segregacji odpadów komunalnych, cieszy mnie państwa pozytywne podejście do sprawy. Segregowania, mimo drobnych nieścisłości w opisach na ulotkach i workach, należy dokonywać ze zdrowym rozsądkiem i przypuszczam, że kontrole, które wkrótce rozpoczniemy potwierdzą prawidłowość Państwa postępowania. Odnośnie spalania części odpadów w piecach domowych i zatruwania ich dymem środowiska – sprawa jest trudniejsza, niż byśmy oczekiwali. Dokonanie rewizji w budynku mieszkalnym w przypadku zauważenia przez sąsiadów “nieprawidłowości” i powiadomienia o nich gminy, jest niezwykle skomplikowane pod względem prawnym i praktycznie uniemożliwia złapanie sprawcy na gorącym uczynku. Obowiązek sprawdzenia zawartości dymu specjalistycznymi miernikami wynika wprost z przepisów ustawowych. Ze względu na znaczną uciążliwość tego zjawiska zwłaszcza w dużych aglomeracjach, jak np. Kraków wprowadzono zmiany do ustawy prawo ochrony środowiska. Niestety zmiana w przepisach ustawowych pozwalająca ustalić jakość i rodzaj opału stosowanego na jakimś obszarze, nie umożliwia gminom uchwalenia przepisów prawa miejscowego regulujących jakość i rodzaj opału używanego przez mieszkańców. Uprawnienie to przypisano Wojewódzkim Sejmikom Samorządowym. Tak więc, aby coś rzeczywiście zmienić, będziemy musieli wspólnie z innymi gminami wystąpić do Sejmiku Woj. Mazowieckiego lub czekać cierpliwie na inicjatywę rajców wojewódzkich.

Burmistrz Karczewa Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-03 04:01:40, przez Sabina
W związku z tym , że mam w Gminie Karczew a dokładnie w Karczewie działkę nr 3 w obrębie ewidencyjnym 0031 31 w jednostce ewidencyjnej 141704_4 - miasto chcę zadać pytanie jaki jest plan do tej części Karczewa i co na niej można wybudować jak również jaki jest plan co do drogi dojazdowej która miała być w planie.dziękuję
 
Szanowna Pani
Proszę w przedmiotowej sprawie wystąpić pismem do Naczelnik Wydziału RGS lub skontaktować się telefonicznie z moimi Współpracownikami pod nr. wewn. 106.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2015-12-31 17:50:00, przez Rodzic 3+
Panie Burmistrzu,

Od 1 stycznia 2016, zgodnie ze zmianą ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (opublikowaną w Dzienniku Ustaw 2015 pozycja 1793) samorząd ma prawo zwolnić - w całości lub w części - rodziny wielodzietne z opłaty za gospodarowanie odpadami.

Chciałbym zapytać, czy gmina Karczew zamierza w jakiś sposób skorzystać z tej możliwości? Sądzę, że mogłaby to być nie tylko preferencja dla rodzin wielodzietnych, co chociażby uczynienie opłat bardziej sprawiedliwymi. W tej chwili rodzina z czwórką nieletnich dzieci wnosi opłatę jak za 6 osób dorosłych, jeśli tylko ma ambicję robić to zgodnie z przepisami...

19 grudnia 2015 na stronach internetowych gminy została opublikowana zachęta do dołączania do programu Karty Dużej Rodziny, co pozwala mi mieć nadzieję, że los wielodzietnych rodzin pozostaje w obszarze zainteresowania i wrażliwości tego samorządu.

Z góry dziękuję za uwzględnienie tego głosu w planach.
 
Szanowny Panie
Na dzień dzisiejszy nie planujemy działań w przedmiotowym zakresie. Przyjmuję postulat do rozmów z Radnymi w sprawie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2015-12-27 20:19:00, przez Mieszkaniec90
Witam serdecznie,
Panie burmistrzu jakie są pana plany w sprawie wspólnoty pastwiskowej. Planuje pan tam zrobić jakaś drogę dojazdową ze starszej części Karczewa? Pod jaki typ zabudowy wspólnota jest przeznaczona? Czy będą to budynki mieszkalne/usługowe? Na pewno zachęcające do budowy w tamtym rejonie byłaby planowa droga np z przechodniej lub z okolic ronda. Jak pan widzi przyszłość wspólnoty?
Pozdrawiam
 
Szanowny Panie
Zgodnie ze Studium i założeniami procedowanego Planu Zagospodarowania, teren w sąsiedztwie Moczydła i Jeziórka będzie przeznaczony pod rekreację i turystykę wraz z zapleczem, a teren w kierunku do ul. Wiślanej pod usługi i przemysł (nieuciążliwy). Dojazd do terenu będzie od strony ul. Wiślanej, od strony ul. Kusocińskiego i Trzaskowskich oraz od ul. Łąkowej. Obecnie uzgadniamy z MZDW w Warszawie, bezpośredni wjazd z trasy 801 (obwodnica Karczewa) do przedmiotowego terenu tak, aby nie było potrzeby przejeżdżania przez Karczew. Mamy już opracowaną koncepcję sieci głównych ulic na terenie tzw. Wspólnoty, ale jej wdrożenie zależy od ostatecznych uzgodnień z MZDW.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2015-12-17 21:54:57, przez Paulina
Witam,
dziękujęmy za długo oczekiwaną kanalizacje na ulicy Częstochowskiej, teraz do pełni szczęścia brakuje nam równego chodnika. Czy taka inwestycja jest przewidziana? Jest to główna wjazdowa ulica do Naszego miasta a chodnik przy tej ruchliwej ulicy to istny tor z przeszkodami. Jestem młoda mamą i spacer z wózkiem to spore wyzwanie. Po za tym brakuje nam koszy na Śmieci. ˝Życzliwi ˝ użytkownicy drogi swoje śmieci często wrzucają nam za parkany.
Serdecznie pozdrawiam.
 
Szanowna Pani
Przypominam że ul. Częstochowska to droga powiatowa. Jeżeli porozumiemy się z Zarządem Dróg Powiatowych i podejmą temat, to Gmina Karczew będzie współfinansować remont chodników w ul. Częstochowskiej. Kosze zainstalujemy przed wiosną 2016 r.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 

Urząd Miejski w Karczewie, ul. Warszawska 28, 05-480 Karczew, pow. otwocki, woj. mazowieckie
tel.: 227806516, fax: 227806536, email: um@karczew.pl
NIP: 532-10-04-760, Regon: 000529835
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x