Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
niedziela, 5 maja 2024, imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara
Komunikacja Gmina Karczew     |     Wiadomości z Polski i Świata     |     MGOK     |     Pogoda     |     Mini Bus     |     Wilga-Bus     |     Rozkład PKP     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.

Pytania i odpowiedzi

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2016-02-09 13:13:08, przez mieszkanka Niemcewicza
Panie Burmistrzu,
od pewnego czasu pojawia się tu sporo dyskusji nt nawierchni ulic na os.Częstochowska. Kostka/asfalt/chodniki - wybrzydzanie i narzekanie.
Tymczasem mieszkańcy os.Warszawska z utęsknieniem czekają na utwardzenie ulic.Wcale bym nie narzekała gdyby np ulica Niemcewicza była porządnie wyłożona kostką. Takie ulice spotyka się np w Józefowie i bardzo eststycznie wyglądają.
Kiedy możemy liczyć na inwestycje na ul. Niemcewicza? W ulicy są już wszystkie media.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2016-02-23 12:05:32
Szanowna Pani
Nie mogę dziś określić nawet przybliżonego terminu realizacji, gdyż zależy to od wielu czynników budżetowych, często niezależnych od gminy. Ale jeżeli temat będzie stawał się w miarę realny, to zapewne w pierwszej kolejności podejmiemy realizację nawierzchni w ul. Prądzyńskiego, czy ul. Mochnackiego (ze względu na intensywną zabudowę szeregową).

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-16 14:16:29, przez Rafał
Panie Burmistrzu.
Od 4 kwietnia 2016r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie uruchamia program dla osób fizycznych ˝Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni˝.
Czy w naszym urzędzie gminy będzie można uzyskać pomoc w wypełnieniu i rozliczeniu wniosku?
Myślę, że jest super okazja żeby wymienić stare piece, dzięki czemu powietrze w Karczewie będzie czystsze.
Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2016-02-23 12:04:25
Szanowny Panie

Na stronie internetowej Urzędu zamieszczona jest w aktualnościach stosowna informacja w tej sprawie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-21 17:40:39, przez mama trzylatka
Panie Burmistrzu
Jestem mamą trzylatka, który we wrześniu powinien rozpocząć edukację przedszkolną, W związku ze zmianami jakie nastąpiły w zniesieniu obowiązku szkolnego sześciolatków wiem , że miejsc w przedszkolu dla trzylatków będzie bardzo mało. Nie ukrywam, że chciałabym wrócić do pracy a na nianie mnie nie stać, nie mam również nikogo w rodzinie kto mógłby zająć się moim dzieckiem. Proszę więc odpowiedzieć mi czy gmina znalazła już jakieś rozwiązanie zaistniałej sytuacji. Wiem, że inne miasta postanowiły zorganizować klasę tzw. ˝zerową˝ w szkołach. |Czy u nas również jest brane takie rozwiązanie pod uwagę. To ułatwiło by rekrutację trzylatków jak i rozwiązało problem pustych pierwszych klas w szkołach jakie niewątpliwie pojawią się we wrześniu. Pani minister zapewnia, że problemu z przyjęciem trzylatków nie będzie ale z tego co wiem problem jest i jestem bardzo tym faktem zaniepokojona.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2016-02-23 12:03:41
Szanowna Pani
Podejmujemy działania w kierunku uruchomienia klasy zerowej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Karczewie. Dziś nie mogę jednak powiedzieć na ile to rozwiązanie poprawi sytuację trzylatków. Na chwilę obecną, ze wstępnych deklaracji rodziców znacząca większość sześciolatków pozostaje jednak w przedszkolu. Obecnie podejmujemy kolejne działania aby przekonać rodziców do skierowania dzieci sześcioletnich do szkół. Liczymy tu na zaangażowanie i pomoc Dyrekcji przedszkoli i kadry pedagogicznej, a przede wszystkim zrozumienie rodziców. Efekt tych działań będzie znany w terminie późniejszym. Nie można przesądzić, że działania nasze zakończą się powodzeniem. Nikt nie może zmusić rodziców do skierowania 6-latków do szkół. Należy się bardzo poważnie liczyć z sytuacją, że dla trzylatków nie będzie miejsc w przedszkolach lub tych miejsc będzie znikoma ilość.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-14 16:17:35, przez Michał
Panie Burmistrzu!
Czy to prawda, że komisja rewizyjna, która powinna kontrolować Pańskie działania jest zdominowana przez radnych ze Wspólnoty Samorządowej Powiatu Otwockiego, którzy swoimi głosami odrzucili rozszerzenie tejże komisji na radnych opozycji? Mam nadzieję, że nie jest to prawda, bo w przeciwnym razie taka kontrola byłaby fikcją- nie bez przyczyny mówi się, że nie powinno się być sędzią we własnej sprawie.
 
Szanowny Panie
Skład Komisji Rewizyjnej został wybrany w wyniku głosowania przez Radę Miejską w Karczewie. Faktem jest, że większość składu komisji to radni ze Wspólnoty Samorządowej. Taki był wynik demokratycznych wyborów naszych mieszkańców.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-12 03:36:37, przez lepszepiaski
Witam. Kolejny raz zwracam sie z pytaniem wzgl. ul. Piaski mianowicie Czy w ogóle w planach jest remont naszej ulicy? Oraz czy te ˝kupki˝ kostki które są porozwalane na rogu ul. Piaski i ul. Gołębiej są zachętą do czynu spolecznego czy są obiecanym dopilnowaniem naprawy szkód przez wykonawce budowy ul. Gołębiej?
 
Szanowny/a Panie/i
Zgłosiliśmy do Wykonawcy potrzebę właściwego zabezpieczenia albo zabrania pozostawionej kostki brukowej. Pragnę poinformować, że dotychczasowy Wykonawca niebawem (jak tylko będą odpowiednie warunki atmosferyczne) powinien rozpocząć budowę ul. Gołębiej w kierunku do ul. Kościelnej. Jeżeli chodzi o budowę ul. Piaski, to planujemy jej realizację w przyszłości. Nie określę jednak dziś terminu. Budowy ulic będziemy realizować w miarę posiadanych środków finansowych oraz ich ważności dla układu komunikacyjnego miasta.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-11 22:27:06, przez m
Panie Burmistrzu,
Niestety, ale przedstawione argumenty nie przekonały mnie. Drogi budowane z kostki takiego typu jak obecna odbudowa, to jest˝ bum˝ budowlano-drogowy lat 90. Niespotykane już są budowy dróg osiedlowych z takich siermiężnych betonowych klocków na tak zagospodarowanym i zurbanizowanym terenie jak nasze osiedle. Takie drogi stosują deweloperzy budując swoje osiedla w szczerym polu, tak aby w jakiś sposób do nich dojechać. Zaproponowane przez Urząd rozwiązanie jest najtańszym i najprostszym – tak aby tylko osiągnąć cel i głosić o swoich dokonaniach. Ciekawi mnie fakt, że z góry zakłada Pan awarię! – przed wykonaniem drogi należałoby dokonać lub wymóc kontrolę istniejącej infrastruktury a następnie zrobić ulice na miarę co najmniej kolejnych 20 lat. Obecne przepisy o drogach publicznych uniemożliwiają stosowanie nawierzchni które przy umiarkowanym ruchu powodują koleiny- nie rozumiem skąd obawy. Gotowa droga ma taką trwałość jaką określi Zamawiający w przetargu(czyli zastosowane materiały, grubość warstw, gwarancję itp.) Naprawa nawierzchni asfaltowej w sposób profesjonalny w przypadku konieczności ingerencji przez wyspecjalizowaną firmę drogową (których w okolicy jest wiele) nie stanowi raczej w obecnych czasach problemu- nie mylić tutaj z ˝laniem placków˝ stosowanych przez ZDP. Dodatkowo koszty w przypadku awarii ponosi gestor danej sieci który dokona ingerencji ( w przypadku osiedla jest to PGE, PGNIG, OPWIK, Orange, Netia, WIK Karczew – firmy działające w obrocie gospodarczym nastawione na zysk) a  nie Zarządca czyli urząd(mieszkańcy)- dodatkowo na takie ewentualności corocznie Urząd pobiera opłaty za umieszczenie infrastruktury w pasie drogi publicznej.
Podkreślam, że ciąg ulic Maciejewskiej, Winczakiewicza i Kusocińskiego jest ciągiem przelotowym który jest zdecydowanie bardziej obciążony ruchem niż pozostałe ulice, dlatego droga asfaltowa w tym przypadku jest wskazana. Dodatkowo jest to jedyna alternatywa dla ulicy Częstochowskiej na tym odcinku.
Odnośnie informowania przez Pana, o takim rozwiązaniu drogowym, mieszkańców, podczas spotkania, które uważane jest przez Pana za wiążące jest moim zdaniem niepoważne. Taki nadmiar informacji przekazywanych mieszkańcom którzy na co dzień nie znają się na tym, nie znają zależności oraz namacalnie nie widzą rozwiązań - jest słabym rozwiązaniem. Taka sytuacja pokazuje, że brakuje współpracy Zarządu osiedla z Urzędem, a Zarządu osiedla z mieszkańcami- taka współpraca po prostu nie istnieje! Mimo wszystko powinna być przeprowadzona ankieta wśród mieszkańców osiedla odnośnie zagospodarowania ulic, ich oczekiwań do przyszłości osiedla itp. tak jak się to robi w przypadku inwestycji które zmieniają okolicę na kilkanaście kolejnych lat. Obecnie wszyscy muszą się podporządkować decyzji , jednej, dwóch może pięciu osób z poza osiedl a a nie większości głosów jego mieszkańców.
Jeśli chodzi o sposób poinformowania mieszkańców o zebraniu Zarządu osiedla nadal uważam i nie tylko ja, za niewystarczający. Frekwencja zawsze odzwierciedla sposób poinformowania. Proszę o podanie do publicznej wiadomości liczby osób obecnych na zebraniu z wyłączeniem członków Zarządu. Tak jak wcześniej wspominałem, bezpośredni kontakt z mieszkańcem jest najlepszą formą o czym doskonale Pan wie – wyliczenia podatkowe, opłaty śmieciowe roznoszone są przez urzędników a nie przez pocztę. Informacje odnośnie polemiki ze starostą również mimo że zostało to umieszczone na stronie urzędu potrafiono wrzucić do skrzynek. Zafoliowane informacje o budowie kanalizacji wiszą do dzisiaj a informacji o wyborach próźno szukać. Dodatkowo Urząd posiada bazę numerów telefonów którymi przesyłane są komunikaty i życzenia do mieszkańców. Jak napisano w haśle przewodnim ˝Dajemy Ci możliwość bezpłatnego otrzymywania komunikatów informacyjnych oraz ważnych informacji związanych z życiem Miasta i Gminy Karczew bezpośrednio na Twój telefon stacjonarny i komórkowy!˝ Próżno szukać informacji o wyborach Zarządów osiedli jakby to była mało ważna informacja.
Proponuję Panu zlokalizowanie tablicy ogłoszeniowej przy Groszku, w miejscu gdzie raczej większość mieszkańców ma jakąkolwiek możiwość przeczytania informacji dot. osiedla a nie w obecnym gdzie szanse zapoznania się z ogłoszeniami mają mieszakńcy jednej może dwóch ulic – pod warunkiem że chodzą na piechotę.
Dodatkowo jeśli chodzi o chodniki w ul. Częstochowskiej,to niestety droga może jest powiatowa ale to Pan jest burmistrzem Karczewa. Dlaczego cierpieć mają mieszkańcy z powodu, że mieszkają przy drodze powiatowej? ZDP odpowiedzialny jest za drogę ale infrastruktura ułatwiająca życie mieszkańcom jest w Pana gestii nawet jeśli konieczne jest współfinansowanie, dlatego moją intencją przede wszystkim była budowa dróg asfaltowych na osiedlu, a kostkę która obecnie stanowi drogi wykorzystać na budowę chodników i rozwiązanie to będzie z korzyścią dla wszystkich mieszkańców osiedla.
Na koniec proszę o informację odnośnie zabezpieczenia skarby przy Groszku- nie uwzględnił Pan tego w swojej odpowiedzi.
Panie Burmistrzu troszeczkę dobrej woli bo zaczynam odnosić wrażenie że rozsiadł się Pan wygodnie w fotelu Burmistrza i zapomina Pan o głosie mieszkańców.
Pozdrawiam
 
Szanowny Panie
Dziękuję za merytoryczny wykład. Ma Pan prawo do swojego zdania w sprawie, co nie znaczy, że jest to zdanie większości mieszkańców. Jeżeli chodzi o ewentualność awarii, to nigdy nie można jej wykluczyć, nawet przy nowych sieciach. W zakresie dopuszczalnym prawem zajmiemy się tematem skarpy rzeki Jagodzianki. Zarządcą tego cieku wodnego jest Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w  Warszawie z s. w Sobiekursku.
Szanowny Panie dziękuję za ocenę mojej pracy. Przyjdzie czas, że będzie mógł Pan tą ocenę skonkretyzować. Jednakże podtrzymuję swoje stanowisko w sprawie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-11 22:09:22, przez Beata
Czy jest planowana rozbudowa sieci wodociągowej w Całowaniu, w kierunku numerów 94 a,b,c,d oraz okolicznych? Jeżeli obecnie nie jest Pan w stanie podać konkretnych terminów, to nalegamy o uwzględnienie tej inwestycji w jak najbliższych planach gminy, gdyż czekamy na tę decyzję już od ponad 10 lat. Zapewnienia o włączeniu tej rozbudowy do planów inwestycyjnych na kolejne lata okazały się słowami bez pokrycia. Mieszkańcy potrzebują dostępu do czystej wody, który w tym rejnonie jest praktycznie niemożliwy a w dodatku kosztowny. Może istnieje możliwość partycypacji mieszkańców tej części Całowania w kosztach doprowadzenia wody, która jednocześnie mogłaby stanowczo przyśpieszyć realizację tej inwestycji. Prosimy o konkretną odpowiedź.
 
Szanowna Pani
Przyjmuję postulat budowy wodociągu w Całowaniu do założeń inwestycyjnych w kolejnych latach. Każda inicjatywa Mieszkańców jest mile widziana,. Możecie Państwo opracować dokumentację techniczną w uzgodnieniu z gminą. Są także przypadki, że Mieszkańcy podejmują budowę infrastruktury, po czym otrzymują zwrot kosztów budowy od gminy (zgodnie z podpisaną wcześniej umową).

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-11 11:27:46, przez mieszkaniec osiedla Częstochowska
Szanowny Panie Burmistrzu

W jednym z tegorocznych pytań poruszono tematykę zajęcia pasa drogowego. Otóż na naszym osiedlu taka sytuacja (permanentne przetrzymywanie dużego pojazdu) występuje przy co najmniej dwóch posesjach (jednej w połowie ul. Winczakiewicza i jednej na ul. Kusocińskiego) - głębokie koleiny są nie do przeoczenia. Oczywiście przy okazji ostatnich wykopów właściciele nie mieli kłopotów z parkowaniem samochodów na swoich działkach, jednak po ustaniu robót kwestia blokowania drogi powróciła. Na ul. Winczakiewicza w ˝godzinach szczytu˝ zdarzają się nawet chwilowe ˝korki˝ z tego powodu :) Stąd moje pytanie: czy od owych właścicieli wpływa opłata za zajmowanie pasa drogowego, a jeśli nie, to kto może podjąć odpowiednie kroki, aby wpływała?
 
Szanowny Panie
W pierwszej kolejności podejmę działania, aby parkowanie przedmiotowych samochodów odbywało się w minimalnym zakresie. Miejscem do parkowania pojazdów są podwórka lub bazy transportowe.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-09 13:18:40, przez mieszkanka os.Warszawska
Panie Burmistrzu,

Weszła już w życie tzw. ustawa antysmogowa. Czy nasze władze zamierzają w jakiś sposób zadbać o czystość powietrza w naszym mieście mając tę podstawą prawną jako wsparcie?
Na os.Warszawska w okresie grzewczym prawie nie można oddychać taki dym snuje się z kominów.
pozdrawiam,
 
Szanowna Pani
Wszelkie prawne działania gminy w tej sprawie możliwe będą po podjęciu stosownych uchwał przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Dotychczas taka uchwała nie została podjęta. W Polsce uchwałę taką na dzień dzisiejszy podjął tylko Sejmik Woj. Małopolskiego


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-06 23:53:31, przez Mieszkaniec gminy
Szanowny Panie Burmistrzu,
Mam pytanie odnośnie blaszanych kontenerów na odpady tekstylne, które możemy spotkać w całej naszej gminie. Czy są one postawione legalnie, a jeśli tak czy gmina coś na tym zarabia?
 
Szanowny Panie
Kontenery na odzież są ustawione zgodnie z podpisaną umową z gminą. Gmina pobiera z tego tytułu opłaty.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-05 22:09:18, przez m
Szanowny Panie,
Kto zadecydował o tym że na osiedlu Częstochowska ulice zostaną wykonane z kostki? Dlaczego pozostałe drogi w Karczewie wykonywane są z asfaltu a na osiedlu wykonane z  kostki? Koszt budowy dróg asfaltowych czy z kostki przy założeniu że podbudowa jest taka sama - jest porównywalny, ale komfort użytkowania już nie. Domyślam się że wybór nawierzchni nie był konsultowany z mieszkańcami w żaden sposób, bowiem biorąc pod uwagę przeprowadzone wybory do Zarządu osiedla, gdzie brakowało powiadomienia mieszkańcow o tym fakcie(informację o tym jakich starań Pan dołożył aby kanalizacja mogła powstać a Pan Starosta czego to nie zrobił aby tego nie utrudnić można było umieścić w skrzynkach pocztowych każdego mieszkańca, natomiast istotną informację o wyborach przekazaną w taki sam sposób w taki sposób można tylko pomażyć) frekfencja wynosiła kilka osób. Najwidoczniej głos mieszkańcó sie nie liczy, a współpraca z biernym i podporządkowanym Zarządem osiedla jest na rękę Panu Burmistrzowi.
Jest szansa aby to naprawić i drogi były wykonane zostały z asfalt i o to apeluję. Kostkę z powodzeniem ku uciesze mieszkańcom tego samego osiedla, wykorzystać na ułożenie przyzwoitych chodników np. w ulicy Częstochowskiej.
Na koniec proszę o to aby ktoś wreszcie zabezpieczył stromą skarpę przy mostku na Jagodzince(obok Groszka) o nieszczęcie tutaj nie trudno szczególnie w przypadku dzieci
Pozdrawiam
 
Szanowna/y Pani/e
Dziękuję za subiektywną ocenę moich działań. Informacja o wyborach Zarządów Osiedli była rozpowszechniana dla wszystkich spotkań w jednakowy sposób. Podobnie było przy poprzednich wyborach Zarządów Osiedli i Rad Sołeckich. Ilość ogłoszeń rozwieszonych w terenie była duża i wystarczająca, co potwierdzały osoby przybyłe na zebranie. Proszę nie winić mnie i moich Współpracowników za fakt, iż nie chciało się Pani/Panu przeczytać ogłoszenia i przyjść na spotkanie. Najlepiej winić wszystkich innych tylko nie siebie.
O małej Pani/Pana wiedzy o sprawach gminnych świadczy fakt, iż uważa Pani/Pan, że to gmina powinna robić chodniki w ul. Częstochowskiej. Przedmiotowy odcinek drogi jest drogą powiatową, zarządzaną przez Zarząd Dróg Powiatowych i to ZDP jest zobowiązany do realizacji chodników, a gmina może ewentualnie współfinansować realizację prac.
Jeżeli chodzi o nawierzchnię z kostki ulic na os. Częstochowska, to temat był zgłaszany na ostatnim zebraniu z mieszkańcami w sprawie budowy kan. sanitarnej. Na spotkaniu było kilkadziesiąt osób. Domyślam się, że na to spotkanie również nie znalazł/a Pan/Pani czasu. Szkoda. Na tym spotkaniu nikt z mieszkańców nie zgłaszał uwag dla technologii wykonania nawierzchni ulic, i to jest dla mnie wiążące. Wykonanie nawierzchni jezdni z kostki (szarej, a chodników z czerwonej) jest dobrym rozwiązaniem. W sytuacji konieczności wykonania jakichkolwiek wykopów (np. przy awarii sieci), nawierzchnia z kostki jest rozbieralna i po wykonaniu prac, można kostkę ułożyć ponownie – bez szkody dla wyglądu nawierzchni. Przy nawierzchni asfaltowej trzeba przed wykopami wyciąć asfalt, a po naprawie nawierzchni powstają “łaty”. Ponadto w okresie dużych upałów w lecie, zawsze przy nawierzchni asfaltowej, istnieje ryzyko powstania kolein pod kołami np. parkujących samochodów.
Myślę’ że przedstawiłem konkretne argumenty w sprawie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek

 
Pytanie zadane dnia 2016-02-04 22:40:50, przez Michał
Witam
Czy to prawda, że prezesi obu spółek w nasz gminie to Pana koledzy ze Wspólnoty Samorządowej Powiatu Otwockiego? Jeśli faktycznie tak jest to stracił Pan mój głos, który do tej pory na Pana oddawałam, bo tego typu działania może i są zgodne z prawem, ale już na pewno nie z uczciwością...
 
Szanowna/y Pani/e
Prezes KPEC najpierw wygrał konkurs i objął stanowisko Prezesa spółki, a dopiero po kilku latach zgłosił akces do Wspólnoty Samorządowej Powiatu Otwockiego. Trudno tu mówić o braku uczciwości, chyba że osoba pytająca ma inne standardy. Obecny Prezes WiK, należący do Wspólnoty został wybrany tylko na kilka miesięcy do czasu połączenia WiK-u ze spółką KPEC.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-02-02 12:19:43, przez mieszkaniec
Szanowny panie Burmistrzu.
Zwracam się z prośbą o wycięcie krzaków oraz samosiejek akacji które porastają wzdłuż ogrodzenia szkolnego (za boiskiem orlika – tuż przy granicach działek z ulicą sosnową ) .Krzaki w okresie letnim znaczenie przerastają przez płot powodując jego głębsza korozję .
 
Szanowny Panie
Podejmujemy działania w sprawie uzyskania stosownych zezwoleń na wycinkę. Po ich otrzymaniu Pracownicy Grupy Remontowej przystąpią niezwłocznie do prac porządkowych.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-31 18:38:43, przez Lidia Hass
Dzień dobry,
Panie Burmistrzu. Jestem mieszkanką Łukówca. Chciałabym zapytać o dwie sprawy. Pierwsza dotyczy tablic informujących o nazwie naszej miejscowości, których nie ma ani jadąc od strony Sobiekurska ani od Brzezinki ani też od trasy 801. Wjeżdżając do naszej miejscowości z tych stron można się jedynie dowiedzieć, że wjeżdżamy w teren zabudowany lub z niego wyjeżdżamy a to niewiele mówiąca informacja dla osób, które chcą do naszej wioski trafić. Nie każdy ma nawigację w aucie.
Druga sprawa to pełne oświetlenie drogi łączącej Łukówiec z Sobiekurskiem. Na krótkim odcinku drogi między wioskami brakuje oświetlenia drogowego, na którym wydaje się że wystarczyłoby postawić 3, 4 słupy z oświetleniem. Droga między wioskami jest często uczęszczana, przybywa nowych domów, firm i ruch samochodowy się wzmaga. W godzinach wieczornych, trudno zauważyć na tym odcinku pieszych, rowerzystów oraz zwierzęta, które nie raz powodowały niebezpieczeństwo na tym odcinku.

Pozdrawiam,
Lidia Hass


 
Szanowna Pani
Z uwagi na to, że sprawa dotyczy dróg powiatowych, temat tablic z nazwami miejscowości została pisemnie zgłoszony do zarządcy drogi tj. ZDP-u, z prośbą o realizację. Jeżeli chodzi o kwestię oświetlenia drogi powiatowej pomiędzy Łukówcem, a Sobiekurskiem, to temat nie jest na chwilę obecną rozpatrywany. Obecnie realizujemy prace projektowe dla wcześniej zgłoszonych zadań i te zadania będziemy systematycznie realizować.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-30 14:53:40, przez GS
Panie Burmistrzu,
kiedy rozpocznie się wykonanie przyłącza wodociągowego i kanalizacji w ˝ślepej˝ części ul. Miziołka od nr 31 do nr 39. Już w 2013r. mieszkańcy podpisywali umowy o wykonanie projektu, w 2015r. były plany połączenia wykonania tych prac w ramach zadania na ul. Częstochowskiej. Ta część ulicy Miziołka jest dodatkowo dziurawa i nieoświetlona.
 
Szanowna/y Pani/e
Informuję, że temat jest w przygotowaniu procedury przetargowej. Zadanie prawdopodobnie będzie realizowane łącznie z budową kanalizacji w ul. Częstochowskiej w Otwocku Małym. Planujemy je wykonać w tym roku.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-30 12:06:23, przez zatroskany obywaatel
Witam. Chciałbym się dowiedzieć kto jest odpowiedzialny w naszej gminie za remonty dróg.
Codziennie w drodze do pracy pokonuję drogę w Całowaniu i Sobiekursku i ich stan wola o pomstę do nieba.
Na odcinku od domu weselnego u sołtysa w Całowaniu aż do trasy występuje ponad 35 dziur w których można uszkodzić zawieszenie pojazdu!!! Bez niebezpiecznej jazdy slalomem nie da się pokonać tego odcinka. Czy naprawdę nie można połatać tych dróg??? Jeśli nie ma na to pieniędzy to może warto by obciążyć okolicznych właścicieli firm świadczących roboty ziemne lub firmę BOJAN których auta wyładowane po brzegi towarem poniszczyły drogę. Poza tym my mieszkańcy wsi też odprowadzamy podatki i wypadało by nieco zainteresować się naszymi problemami.
 
Szanowny Panie
Gdyby się Pan bardziej interesował sprawami gminy, to zapewne wiedziałby Pan, że obie przedmiotowe drogi tj. przez Całowanie i Sobiekursk, są drogami powiatowymi należącymi do Starostwa Powiatowego w Otwocku, a zarządzane przez Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku z s. w Karczewie przy ul. Boh. Westerplatte. Gmina Karczew od kilku lat nalega i zgłasza potrzebę generalnego remontu nawierzchni asfaltowych ww. dróg szczególnie we wsi Całowanie. Interwencję na dziś są bezskuteczne. Naprawy może wykonać tylko i wyłącznie ZDP. Proponuję skierować swoje sugestie do Kierownictwa Powiatu i  ZDP-u.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-29 17:51:48, przez Mieszkaniec osiedla częstochowska
Szanowny Panie Burmistrzu,

W budżecie napisane jest, że na ten rok zarezerwowane jest 1mln zł na remont chodników na osiedlu Częstochowska. Czy to oznacza, że jezdnie na osiedlu nie będą budowane? Czy w tym roku będą robione tylko chodniki? Czy może w pojęciu chodniki zawierają się również jezdnie a wyrażenie ˝chodniki˝ jest skrótem myślowym mającym obejmować ulicę czyli chodniki i jezdnię?

Pozdrawiam,
 
Szanowny Panie
Jeżeli nic niespodziewanego nie “dotknie“ naszego samorządu, to faktycznie zamierzeniem naszym jest odtworzenie nawierzchni ulic i chodników z kostki brukowej w ulicach os. Częstochowska.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-28 10:21:53, przez Damian
Panie Burmistrzu,
Dnia 4.12.2015 oraz 16.12.2015 roku pojawiło się na stronie moje pytanie odnośnie wyrównania oraz oczyszczenia ˝chodnika˝ na ulicy Brzozowej w Karczewie. Sprawa, jak Pan napisał została niezwłocznie zgłoszona do Dyr. Grupy Remontowej. Niestety, 3 tygodnie po mojej prośbie, tzn. na początku stycznia przyszła zima i zaskoczyła Grupę Remontową i nie mogli już nic zrobić (są na pewno bardzo zapracowani, skoro nie odnieśli się do Pana polecenia od razu) .
Do dziś ulica NIE widziała żadnej ekipy naprawczej, jest w fatalnym stanie. Samochodem nie da się już po niej przejechać (zapraszam osobiście, aby to sprawdzić), przejść również. Poza tym, wszędzie leżą butelki po alkoholach, bo uliczka zrobiła się miejscem do spożywania tego trunku przez karczewską ˝elitę˝.
Proszę o ponowną, może już osobistą interwencję w tej sprawie, przyszła odwilż, ziemia nie jest zmrożona i można już coś z tym zrobić.
Poza tym proszę o interwencje do służb mundurowych o częstsze patrole na ulicy Brzozowej, może to zniechęci pijaków do stania, śmiecenia i spożywania alkoholu w tym miejscu.
Pozdrawiam
 
Szanowny Panie
Jak tylko warunki pogodowe pozwolą (kałuże obeschną) Grupa Remontowa wyrówna przedmiotową ulicę. Ale tak swoją drogą, to przesadza Pan odnośnie stanu chodnika i istniejących nierówności. Myślę że są niestety miejsca w naszym mieście w gorszym stanie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-27 18:42:13, przez Maryjan
Zapraszam Pana burmistrza na spacer w pantofelkach a nie na przejażdzkę autem po osiedlu Warszawska.
 
Szanowny Panie
Budujemy ulice w oparciu o posiadane środki finansowe w budżecie gminy. Podobnie jak jest w budżetach domowych – kupujemy tyle, na ile nam wystarcza. Będziemy kontynuować prace, ale to musi potrwać. Pana ironiczne aluzje nie poprawią sytuacji – asfalt dzięki nim się nie pojawi.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2016-01-26 19:24:51, przez mieszkaniec
Panie Burmistrzu,

Z niepokojem przeczytałem w Linii Otwockiej o planowanym zakazie wjazdu komunikacji prywatnej do centrum Warszawy, będzie to bardzo duży krok wstecz jeżeli chodzi o integrację Karczewa z Warszawą, gdyż w przeciwieństwie do innych gmin w powiecie otwockim nie posiadamy bezpośredniego połączenia z komunikacją ZTM. Jesteśmy częścią aglomeracji Warszawy, większość mieszkańców jest powiązana w jakiś sposób ze stolicą (szkoła,praca, służba zdrowia, itd) zmiany te uderzą więc ekonomicznie w mieszkańców.

W związku z tym mam pytanie jakie działania planuje Pan podjąć aby rozwiązać ten problem ?

Czy planuje Pan spotkanie z Panią Prezydent Warszawy ?

Proszę również o Pana stanowisko w kwestii ewentualnego wydzielania województwa Warszawskiego:
- czy toczą się już jakieś działania w tym kierunku ?
- czy Karczew znajdzie się jeszcze w obrębie tego województwa ?
-czy jest Pan za tym aby Karczew stał się częścią planowanego nowego województwa ?
 
Szanowny Panie
Trudno na dziś mówić o funkcjonowaniu w pełni mechanizmów, które pozwoliłyby stwierdzić iż “jesteśmy częścią aglomeracji Warszawy”. W mojej subiektywnej ocenie, koszty partycypacji gmin podwarszawskich w kosztach funkcjonowania np. SKM i linii ZTM z Warszawy, są stanowczo zbyt wysokie. Proponuje się nam swego rodzaju dyktat w tym temacie. Niektóre gminy już całkowicie odcięły się od tych propozycji np. Ząbki. Ile możemy się zgadzać na prawie coroczne podwyżki. Ewentualne rozmowy z władzami Warszawy będziemy odbywać wspólnie z sąsiednimi gminami naszego powiatu. Interwencje pojedyncze są na straconej pozycji. W naszej gminie dobrze funkcjonują linie autobusowe i wiele wskazuje, że będą one tańsze od propozycji Warszawy.
Jeżeli chodzi o kwestię ewentualnego podziału terytorialnego województwa mazowieckiego, to na dobrą sprawę nie ma dziś jednoznacznej propozycji władz centralnych w tym temacie. Tym niemniej odbywają się spotkania samorządowców naszego województwa. Uczestniczyłem w spotkaniu zorganizowanym w Sejmie przez Marszałka Woj Mazowieckiego. Osobiście uważam pomysł ewentualnego podziału za bezsensowny. Oprócz aspektów ekonomicznych i społecznych uważam, że nie można tego robić, gdy są już ustalone reguły tej perspektywy finansowej (środki unijne) do 2020 r. Możemy, a nawet na pewno, stracić dużo czasu na kolejne opracowywanie dokumentów strategicznych i uzgadnianie ich i procedur z Brukselą i zapewne stracimy dużą część pieniędzy unijnych przeznaczonych głównie na inwestycje. Liczę na rozsądek Posłów i Przedstawicieli Rządu RP.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 

Urząd Miejski w Karczewie, ul. Warszawska 28, 05-480 Karczew, pow. otwocki, woj. mazowieckie
tel.: 227806516, fax: 227806536, email: um@karczew.pl
NIP: 532-10-04-760, Regon: 000529835
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8
projekt i hosting: INTERmedi@
zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x