Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczna Skrzynka PodawczaMonitor PolskiDziennik UstawElektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego
Aby otrzymywać informacje SMS, dopisz swój numer telefonu komórkowego.
- dopisz - wypisz

Aktualności sportowe

2008-02-22

Trzecie miejsce zdobyli siatkarze z Chmielnika i nagroda „fair play” dla reprezentacji Chmielnika.

Ostre tempo rozgrywek narzuciły sobie siatkarskie zespoły uczestniczące w rywalizacji w ramach Międzygminnej Ligi Piłki Siatkowej.

W tegorocznej edycji Ligi tradycyjnie poza meczami z grafiku rozgrywek rozgrywane są turnieje pucharowe o trofea fundowane przez kolejnych wójtów gmin. Po turnieju o puchar wójta gminy Oleśnica 10 lutego, gdzie tryumfowała Stopnica już 15 lutego grała liga a w niedzielę 17 lutego rywalizowano o puchar kolejnego wójta – Jana Klamczyńskiego, wójta gminy Szydłów.

Najrówniej i najskuteczniej grała w nim reprezentacja Rytwian pokonując w finale Oleśnicę 2:0 (25:23, 25:18). Trzecie miejsce zdobyli siatkarze z Chmielnika wygrywając z drużyną ze Zborowa także 2 : 0 (25:12, 25:17). Kolejne miejsca wywalczyły zespoły z Tucząp i Szydłowa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany atakujący drużyny Rytwian Marcin Janowski, za grę „fair play” uhonorowana została reprezentacja Chmielnika.

Puchary i nagrody rzeczowe wręczali wspólnie wójtowie Szydłowa Jan Klamczyński i Oleśnicy Leszek Juda.

Wyniki Ligi – II kolejka rundy rewanżowej (15.02):
Oleśnica – Tuczępy 3:1, Stopnica – Rytwiany 1:3, Zborów – Szydłów 3:1, pauzował Solec Zdrój.